مشاوره مقاله و پایان نامه زمین شناسی

زمين شناسي رشته ای است كه به طور کلی به شناخت تمامی پديده هاي زمين می پردازد و بررسی پیدایش زمين، تاريخ، مواد تشكيل دهنده، سا ختمان ، منابع طبيعي و تغيير و تحولات آن در طول تاریخ از دغدغه های اصلی آن است. . مطالعات زمين شناسي در زمينه هاي كشاورزي ، استخراج معادن ، جاده سازي ، پل سازي ، پروژه هاي ساختماني ، مواد خام مورد نياز صنايع ودستيابي به منابع طبيعي داراي اهميت فراوانی مي باشد . در واقع در این رشته از اعماق اقیانوسها تا نوک بزرگترین قله ها و حتی ماورای این دو، مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعات حاصل از آنها به صورت نقشه و گزارش ثبت میشود. این رشته ارتباط بسیار نزدیکی با علوم زیستی و شیمی داشته و استفاده از نقشه های ماهواره ای، سیستمهای اطلاعات جغرافیایی و نقشه برداری در آن از اهمیت فراوانی برخوردار میباشد. لازم به ذکر است که نقش اساسی یک متخصص زمین‌شناسی در تمام پروژه‌های ریز و درشت ساختمانی، اکتشافی و پیشگیری از آسیب‌های شدید بلایای طبیعی نباید نادیده انگاشته شود.
زمين شناسي گستره ی وسیعی از رشته هايی را شامل مي شود كه هرکدام در جهتي خاص به بررسی زمین و پدیده های آن مي پردازند وبه این ترتیب، گرایش های مختلفی در اين رشته ايجاد شده اند. گرایش های این رشته عبارتند از:

سنگ شناسی: بررسی و مطالعه ی سنگ ها و منشا آنها
چینه شناسی: مطالعه تاریخ کره زمین
دیرین شناسی: مطالعه زندگی گذشته
کانی شناسی: مطالعه کانیها ومنشاآنها
زمین شناسی فیزیکی: مطالعه فرایندهای بیرونی ودرونی زمین واثرات آنها در ایجاد شکل ها و ساختمانهاي زمین..
تحصیل و اشتغال در این رشته شرایط روحی و جسمانی مناسب و آماده ای را نیاز دارد چرا که داوطلب واحدهایی را که عمدتا در صحرا و بیابان انجام میشود را باید بتواند با موفقیت بگذراند . در صورت علاقه، امکان ادامه تحصیل تا سطح دکترای تخصصی در گرایشهای مختلف این رشته در کشور وجود دارد.
فارغ التحصیلان رشته زمين شناسي قادر به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی گوناگونی در جامعه علمی و صنعتی کشور هستند از جمله: تهیه و تفسیر نقشه هاي زمين شناسي ومعدني، همكاري با گروههاي اكتشاف ، آبياري و بهره برداري از آبهاي زيرزميني ، همكاري در كارهاي صحرايي وكارگاهي مهندسين ژئوتكنيك و … .
با توجه به گرایش های پراهمیت و گوناگونی که امروزه در مقاطع تحصیلات تکمیلی این رشته وجود دارد، دانشجویان زیادی علاقه به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارند. اما با توانایی رو به رشد دانشگاه های کشور در پذیرش دانشجو در این مقاطع نگرانی درمورد موضوعات جدید پژوهشی در گرایش های گوناگون این رشته رو به رشد است. هم چنین دانشجویانی هستند که با توجه به اشتغال و یا وقت کم قادر به تدوین پایان نامه شان در وقت تعیین شده از طرف دانشگاه نیستند، لذا متخصصین رشته زمین شناسی در گروه ادوریس قادرند از مرحله طرح عناوین پژوهشی به روز و علمی تا نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه و مقاله دانشجویان عزیز را مشاوره و راهنمایی نمایند.